Udstillerliste til Kreativ Messe 11. marts 2018

Nr. Navn og varekategori

1 Elena Nielsen
Hæklebøger og hækleopskrifter, garn, hæklede ting

2 Jonna Pedersen
Glaskunst og trædrejede ting

3 Chandann, v/Ann Nordbeck
Unika smykker, designet og lavet af Ann Nordbeck.

4 Klara Jensen og Ellen Laugesen
Ella : Træ; Klara : Strømpe figur, tæpper, perler, sengetøj,
bøger

5 Anna E. W. Jensen
Blomster og påskedekorationer

6 Katharine Schlein
Garn og glas

7 Per Møller Hansen
Stentøj og raku keramik

8 Maria Svendsen/Bypippip og Micka Olesen/mlelus
Maria : Smykker, toilettasker, hårpynt; Micka : Hjemmesyet
babytilbehør

9 Inger Jessen
Smykker, læder , sten og strikkede sjaler

10 Vagn Toft
Fuglehuse

11 GL Kunst v/ Grethe Kristensen
Malerier

12 Karina Damgaard Mølby
Malerier

13 Arne Jensen
Skåle, figurer mv. i træ

14 Susanne Østergaard
Håndfarvet og plantefarvet garn, spinderok (arb. stand)

15 Laila Hornshøj Jensen
Papirflettede tasker og diverse (arb. stand)

16 Runge Design
Patchwork og andre småting

17 Edith Baun
Malerier, malede krukker/fade samt kunst af strandtræ

18 Sonja Jensen
Malerier, patchwork og strik

19 Hanna Simonsen
Sten, gummi, alu-art

20 Erling Trolle
Kort, papir, karton, lyssten, glas med lys, smykker, keramik

20 Poul Trolle Sørensen
Keramik

21 Åse Pedersen
Malerier, strandtræ, metalfigurer

22 Perlefest v/Sonja van Luttervelt
Smykker og keramik brugskunst

23 Henning Bruun
Håndlavede smykker i sølv

24 Line B. Nielsen
Kunst i glas,skåle, billeder, blomster, lysestager, øreringe i
håndlavet glasperler

25 Jonna Benjaminsen
Unika smykker og halvædelstene

26 Frk Krea
Kreative tegninger og perler (arb. stand)

27 Ellen Jensen
Quilt & patchwork

28 Hans Sønderby
Brugskunst i træ

29 Jonna Assenholt
Sy selv - home made - stof og tilbehør samt pileflet og
dekorationer

30 Glas Klart Art v/ Eva Steffensen
Glaskunst, smykker

31 Anni Poulsen
Hjemmelavede kort, hæklede karklude

32 Birkedal Lertøj v/ Kirsten Birkedal Wagner
Lertøj, brugshåndværk

33 Heidi Johansen
Håndmalede æg, diverse strik og hæklerier, pynt til
hjemmet lavet i papir/tapet

34 Hanne Mathiasen
Strik, hækling og tunesisk hækling

35 Gunnars Workshop v/ Gunnar Hønborg
Demo af "husmands"-intarsia (kunsthåndværk) samt
smykkeskrin, bakker mv.

36 Jette Mortensen
Hjemmestrik (børnetøj, strømper, huer) samt 3D kort

37 Mette Bjerge
Håndmalede sten /nisser, hjemmelavede chokolader,
billedrammer med tekst

38 Naturbixen v/ Anders Gam Andersen
Naturprodukter

39 Birgit Jessen/Mona Thygesen
Patchwork og andre småting

40 Mette Poulsen
Håndlavede glasperler

41 Keld Zysek / Forever- Esbjerg.dk
Forever Living Products

42 Hobbyblomsten (Vibeke Eskildsen)
Forårsting, blomster, jern-ting (spiraler, hjerter mv),
(arb. stand)

43 Inge-lise ilanza
Maling bivoks (arb. stand), strik, tasker i skind og gobelin,
hjemmelavede bolsjer.

44 Louise Jørgensen
Håndlavet hudpleje af naturlige og kemifrie ingredienser